DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.
Na początku uczniowie przedstawili wiersz Jana Brzechwy „Globus”, który przybliżył nam zamieszanie, do którego doszło po tym, jak „łobuz nabił guza” globusowi.
IMG_9250
gallery-thumbnails (3)
Natomiast Pani Ziemia poskarżyła się wszystkim, jak jest jej bardzo ciężko, ponieważ musi w trudzie dźwigać umarłe drzewa, które nie chcą już rosnąć.
IMG_9260
gallery-thumbnails
Podczas przedstawienia odwiedzili nas niezwykli goście – kosmici Pi i Sigma. Byli bardzo ciekawi tego, co się w naszej szkole dzieje. Krystian i Marcin z klasy Ig pokazali im całą szkołę oraz zapoznali ich z największymi problemami, z jakimi zmaga się środowisko przyrodnicze na Ziemi. Anioł i Naukowiec próbowali przekonać nas do swoich teorii powstania świata, jednak doszli do wniosku, że można ich oba zdania pogodzić, jednocześnie wskazując, że nauka może rozwijać się w zgodzie z religią.
IMG_9268
Uczniowie pokazali, że warto dbać o przyrodę i żyć na Ziemi, ale trzeba o nią przede wszystkim dbać i szanować ją. „Leśne duszki” z klasy II pokazały za to, że w bardzo prosty sposób można samemu zacząć pomagać Ziemi poprzez posprzątanie przynajmniej małego skrawka przyrody wokół nas.
gallery-thumbnails (1)

Ostatecznie Pi i Sigma podzielili się z nami hasłem swojej planety:

„Planety nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach,
ale pożyczyliśmy ją na chwilę od naszych dzieci”

Wszyscy powinni pamiętać o tym, że czyste środowisko jest tym, co jest ludziom niezbędne do życia.
IMG_9315

Dzięki takim przedstawieniom wszyscy uczniowie mają okazję poznać problemy Ziemi, aby móc zastanowić się nad tym, jak można jej pomóc i dzięki temu żyć zdrowo w czystym otoczeniu.

Opr. I. Godula

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności