EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU #BeActive

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Odpowiedzią na ten problem był Europejski Tydzień Sportu, mający na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności.

W dniach od 25.09 do 29.09 uczniowie naszej szkoły również realizowali Europejski Tydzień Sportu #BeActive, poprzez  uczestniczenie w „ aktywnych przerwach ”. Przerwy to idealny czas na zdrową dawkę ruchu, dającą energię do lepszej pracy na lekcjach. Założeniem było aby „aktywne przerwy” w naszej szkole dawały dzieciom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowywały złe emocje i stres, ucząc dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki dodatkowym zajęciom w czasie przerw, uczniowie mięli możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej.

„Aktywne przerwy”, głównie były zorganizowane na boisku szkolnym, a w przypadku niepogody na sali gimnastycznej. Uczniowie mięli  możliwość wzięcia udziału w różnorodnych formach aktywności ruchowej podczas przerwy śniadaniowej i długiej przerwy obiadowej. Podczas przerwy śniadaniowej zorganizowano zabawy z zastosowaniem skakanek, kółek ringo, gum do skakania, ławeczek, woreczków, liny. „Aktywności główne ” podczas przerwy obiadowej to przede wszystkim ćwiczenia kształtujące przy muzyce, rozgrywki w multi-badmintona, rugby, piłkę nożną, rzucankę siatkarską. Uczniowie mięli również okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i hart ducha biorąc udział w zabawie biegowej „Do 4,2”. A wszystko to przebiegało w atmosferze pozytywnej energii.

oprac. mgr A. M. Haglauer i mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności