GOŚCIE W KL. 6au

W ramach realizacji programu edukacyjno- profilaktycznego „Dojrzewaj zdrowo i bezpiecznie” uczniowie kl. 6au w dn. 27.02.-3.03.2017 r. poszerzali swoją wiedzę z zakresu dojrzewania.

27 lutego na zaproszenie wychowawcy odwiedziła uczniów Pani psycholog Karolina Dymitrowska.
Temat spotkania „Stres i sposoby jego rozładowania” wzbudził duże zainteresowanie wśród  uczniów.
Poznali oni emocje (lęk, strach, poddenerwowanie itp.) oraz myśli i zachowania (np. bycie w ciągłym ruchu, wycofanie, nerwowy śmiech itp.) towarzyszące sytuacji stresowej. Omówiono też reakcje organizmu na stres (np. pocenie się, drżenie rąk, nóg, szybsze bicie serca).

Uczniowie ułożyli puzzle, które przedstawiały sposoby radzenia sobie ze stresem (sport, spacer, zdrowe jedzenie, spotkanie z przyjacielem).

Wykonali także kilka ćwiczeń w celu rozładowania napięcia.

Na koniec wszyscy wykonali zabawki, tzw. „gniotki”, które mają służyć rozładowaniu nadmiernego napięcia.

Kolejnym gościem była pielęgniarka szkolna, Pani Aneta Dudziak, która 28 lutego przeprowadziła pogadankę na temat: „Czas dojrzewania – okres dynamicznych zmian w życiu człowieka”. Przedstawiła uczniom zmiany jakie zachodzą w ich organizmach i sposoby radzenia sobie z tymi zmianami.
Uczniowie poznali tez kosmetyki, które pomagają zwalczać trądzik, który dotyka prawie każdego nastolatka.

Następnie uczniowie samodzielnie myli twarz specjalnym żelem oraz przemywali tonikiem.

Pani Aneta podkreślała, że dojrzewanie to okres dynamicznych, ale przemijających zmian w życiu każdego nastolatka i nie ma powodów do niepokoju, ponieważ to wszystko minie.

Uczniowie pełni optymizmu w ciągu kolejnych dni omawiali jeszcze wiele treści związanych z dojrzewaniem (m.in. poznali kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów oraz układali jadłospis dla nastolatka).

Opracowała: mgr Alicja Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności