Grudniowa wizyta w Przedszkolu Nr 1 w Wolsztynie

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, udało się nam w tym roku spotkać z przedszkolakami! Wyjście do Przedszkola Nr 1 w Wolsztynie zorganizowano w ramach programu edukacyjno-terapeutycznego „Razem w dorosłość”. Jednym z celów tego programu jest nabywanie umiejętności integrowania się ze środowiskiem zewnętrznym, jak również kształtowanie umiejętności porozumiewania się z otoczeniem, przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w ramach niespodzianki od Mikołaja, przygotowali drobne upominki dla przedszkolaków. W tym roku były to naturalne ozdoby choinkowe, które zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli na zajęciach przysposabiających do pracy. Nasza wizyta w przedszkolu przyniosła przedszkolakom wiele radości, ale i dla nas była niezwykle miła i ciekawa. Pięciolatki przedstawiły przygotowany przez siebie krótki program artystyczny, wspólnie pośpiewaliśmy kolędy. Ugoszczono nas też słodkim poczęstunkiem.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto coś zrobić dla innych, że fajnie jest podarować coś drugiej osobie.

Opracowanie: mgr J. Pernak i N. Piosik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności