Świąteczna atmosfera na WF

Zwyczajem już się stało, że w grudniu na sali gimnastycznej widać dużo czerwieni, słychać świąteczne piosenki i czuć wkoło, mimo niskich temperatur, czy mrozów, ciepłą atmosferę. A dlaczego?

To wszystko za sprawą zajęć ruchowych o tematyce mikołajkowej. Tradycyjnie bawimy się w berka Mikołajka, Mikołaje wzajemnie kradną sobie czapeczki , przeciskamy się przez kominy z prezentami, czy też pokonujemy różne przeszkody z workiem pełnym prezentów. Nie braknie również prostych improwizacji ruchowych do muzyki świątecznej. Młodsi, jak i starsi lubią ten czas i z niecierpliwością czekają na niego. Wiedzą, że

„ Jest taki dzień tylko jeden raz do roku …

dzień, zwykły dzień w którym gasną wszelkie spory…

taki dzień, w którym radość wita wszystkich…”.

Opracowanie:

mgr Anna Kryś, mgr Agnieszka Magdalena Haglauer

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności