„Jesień smakuje dynią” – Dzień Dyni.

Złota polska jesień dostarcza nam wielu inspiracji do zajęć i zabaw. Nie tylko kasztany, żołędzie i liście są materiałem do wspólnego spędzania czasu. Dla nas dynia jako jesienne warzywo stała się inspiracją do miłego spędzenia dnia. Ubrani w kolor pomarańczowy pod hasłem „Jesień smakuje dynią” świętowaliśmy 31 października Dzień Dyni.

W tym dniu mieliśmy możliwość uczestniczenia w licznych zabawach (rzut dynią do celu, slalom dyniowy, tor przeszkód, toczenie dynią do celu, zabawia wędrująca dynia, zabawa taneczna „Tańczące dynie”). Inspiracją do poznania budowy dyni stał się wiersz M. Kownackiej „Dynia”, niektórzy z nas spróbowali pestek dyni i dotykali miąższu, a nawet stworzyli masę plastyczną – dynioline. Starali się odróżnić dynie jadalne od ozdobnych. Krzyżówki, rebusy, wykreślanki były utrwaleniem zdobytych przez nas wiadomości. Dynia zainspirowała nas też do wykonania prac plastyczno-technicznych, na przykład jadalne chrupki stały się materiałem do prac technicznych. Ciekawym pomysłem było stworzenie przez drukarkę 3d zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości dyni w wersji mini. Poznaliśmy też walory zdrowotne tego warzywa wykonując plakaty, a starsi koledzy na zajęciach kulinarnych przygotowali zupę, frytki, ciasteczka z tego jesiennego warzywa. Było wszystko przepyszne. W holu korytarza powstała wystawka z foto-budką, gdzie mogliśmy uwiecznić ten mile spędzony w murach szkoły dzień.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności