„ Jestem aktywny, jestem FIT ”

Dnia 19.01.2018 r. uczniowie klas I – III Przysposabiających do Pracy wyruszyli do parku nad Jeziorem Wolsztyńskim, by wziąć udział w zajęciach „ Zimą też mogę być aktywny ” w ramach realizowanego programu edukacyjno – profilaktycznego „ Jestem aktywny, jestem FIT ”. Celem spotkania było propagowanie aktywności fizycznej w sezonie zimowym. Zajęcia rozpoczęliśmy wykonując wspólnie marszobieg do parku. Po dotarciu na miejsce zbiórki, chwilę odpoczynku wykorzystaliśmy, by porozmawiać na temat uprawiania sportu zimą. Uczniowie dowiedzieli się, jak dobrać właściwie ubiór , prawidłowo oddychać oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas trenowania w terenie. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że ten rodzaj aktywności sprzyja hartowaniu naszego organizmu. Następnie wykonaliśmy krótkie przebieżki oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. W trakcie zajęć widoczna była integracja oraz zaangażowanie uczniów. Zadowoleni oraz pełni energii wróciliśmy do szkoły 🙂

opracowała mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności