Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2018

W drugim tygodniu nowego roku (08-12 stycznia 2018r.) odbył się Konkurs Matematyczny: Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2018. Tegoroczna, już piąta, edycja była skierowana do uczniów  klas 4-7  szkoły podstawowej. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności mnożenia w pamięci oraz kształtowanie u uczniów umiejętności stosowania obliczeń w różnych sytuacjach.  Podczas konkursu uczniowie mogli nauczyć się dobrej organizacji pracy, systematyczności i pracowitości. O zbliżającym się konkursie przypominały wszystkim gazetki matematyczne.

Na początku tygodnia konkursowego wszyscy przystąpili do eliminacji klasowych, ta część była obowiązkowa i dała możliwość wykazania się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również pojęć matematycznych.

Najlepsi uczniowie z klas 4-7 weszli do finału. Oto FINALIŚCI:

KLASA 4

Mikołaj Kawalka

Bartłomiej Jokś

 

KLASA 5

Bartosz Głuszak

Dawid Leśnik

 

KLASA 6

Maria Chruszcz

Agata Jędrzejczak

Gabriel Nowaczyk

KLASA 7

Natalia Adamczak

Dżesika Hantsch

 

Wszyscy mieli możliwość udziału w konkurencji na najciekawszą pracę plastyczną pt: „Matematyczna sowa”.

Finaliści obliczali działania z zakresu tabliczki mnożenia, korzystali z programów multimedialnych oraz losowali  zadania tekstowe które musieli rozwiązać. Podczas finału organizatorkę wspierali  gimnazjaliści: Blanka Budzyń i Krystian Hantsch, którzy byli członkami komisji konkursowej.

Wyniki komisja zapisywała na karcie finalisty:

WYNIKI:

Tytuły Mistrza Klasy uzyskali:
Mistrz Klasy Czwartej: Mikołaj Kawalka
Mistrz Klasy Piątej: Dawid Leśnik
Mistrz Klasy Szóstej: Gabriel Nowaczyk
Mistrz Klasy Siódmej: Natalia Adamczak

Wyróżnienie za najciekawszą pracę plastyczną pt: Matematyczna sowa” uzyskała Aleksandra Skrzypczak z kl. 7

Tytuł „Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2018” uzyskała:
Natalia Adamczak z klasy siódmej

Gratulujemy wygranej !!!

Dzięki konkursowi każdy uczeń w szkole miał możliwość utrwalenia, że:
liczby, które mnożymy to: CZYNNIKI a wynik mnożenia to: ILOCZYN.

Nikt nie ma też wątpliwości, że tabliczka  mnożenia jest przydatna w życiu codziennym.

Opracowali: Blanka Budzyń, Krystian Hantsch
pod kierunkiem nauczycielki matematyki R.M. Brychcy

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności