Międzynarodowy Dzień Tańca

Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument – ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się – to znaczy tańczyć ” (Preah Bat Samdech Preah Boromneath Norodom Sihamoni, King of Cambodia)

I te słowa były naszym motto na zajęciach z wychowania fizycznego w dniach 17-21 kwietnia 2023 roku, gdzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Uczniowie spotykali się na sali gimnastycznej, po to by wspólnie pobawić się przy różnych rytmach muzyki. Były tańce indywidualne, w parach, integracyjne, na siedząco, z przyborem. Nie zabrakło też swobodnej ekspresji w rytm muzyki. A to było naszym głównym celem. Bo do tańca przecież nie możemy nikogo zmuszać. Taniec to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też sposób na wyładowanie swoich złych emocji i radzenie sobie ze stresem.

Opracowała mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności