Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia o godz. 12.00 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klas 5-8 przygotowali krótkie przedstawienie dotyczące tego, jak bardzo człowiek zmienia krajobraz na swoje własne potrzeby, jednocześnie jednak nie dba o potrzeby innych żywych elementów przyrody. Akademię rozpoczęła rozmowa Pani Ziemi z dr Konradem. Pani Ziemia (w tej roli Marzena z kl. 3c pdp) była bardzo chora, skarżyła się na ból gardła, pieczenie oczu oraz silny ból głowy. Doktor Konrad zalecił Pani Ziemi korzystać ze świeżego powietrza i czystej wody, aby powróciło jej zdrowie. Następnie prowadzący – Krzysztof i Marta – wprowadzili nas w zagadnienia dotyczące recyklingu i ochrony środowiska. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia bardzo skupili się na swoim zadaniu i byli przed występem bardzo zestresowani. Jednak dzięki brawom od widowni poczuli się dużo pewniej i świetnie poradzili sobie w wyznaczonych rolach.

Zgodnie z przekazem Światowego Dnia Ziemi zachęcamy wszystkich do tego, aby podejmować kroki zmierzające do jak najdłuższego utrzymania środowisko przyrodniczego w czystym stanie. Zwykłe czynności dotyczące naszego dnia codziennego mogą dużo zmienić w naszym otoczeniu: segregacja odpadów, dbanie o rośliny, ograniczenie zaśmiecania lub oszczędzanie wody i energii.

klasa 7a przy współpracy z p. I. Godulą

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności