Narodowe Czytanie w naszej szkole

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, która odbywała się 2 września 2017 roku. Internauci zdecydowali, że podczas tegorocznego wydarzenia będziemy wspólnie czytać Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W lutym, gdy ogłoszono wyniki głosowania, prezydent Andrzej Duda przekonywał, że Wesele to piękna pozycja naszej literatury, którą warto przeczytać.

„Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Wesela, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień. Wierzę, że odnajdą Państwo radość zarówno w czytaniu z podziałem na role, w większej grupie, jak też w indywidualnym spotkaniu z książką”. Tak pisał w liście do Polaków prezydent Andrzej Duda.

Uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, przy okazji udziału w akcji Narodowego Czytania, na lekcjach języka polskiego zapoznali się z postaciami dramatu, czytali fragmenty dzieła, a także poznali sylwetkę Stanisława Wyspiańskiego.

Wspólne czytanie odbywało się w wielu miejscowościach w kraju, a także w innych krajach Europy, Azji, Australii i Oceanii oraz w obu Amerykach. Cieszymy się, że nasi uczniowie również dołączyli do grona tak wielu osób, wspólnie czytających wybitne dzieło polskiej literatury.

Oprac. K. Marciniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności