XI Ogólnopolski Dzień Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Sieradz 2017

W dniach od 15 do 17 września 2017 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego
im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu odbył się XI Ogólnopolski Dzień Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Do Sieradza przyjechało 85 zawodników, którzy reprezentowali 13 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych z całego kraju.
Dniu Treningowemu towarzyszyła uroczysta oprawa. Wszyscy zawodnicy z opiekunami wzięli udział w uroczystej defiladzie. Potem nastąpiło wciągniecie flagi na maszt,  a słowa przysięgi …”pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”… wypowiedział jeden z uczestników sportowych zmagań.

Odział Wielkopolski Olimpiad Specjalnych reprezentował Paweł Tomiak – uczeń naszej szkoły, który zaprezentował swoje umiejętności w następujących konkurencjach:

  • pokonanie ławeczki gimnastycznej,
  • toczenie piłki dowolnym sposobem do kręgli,
  • pokonanie dystansu 5m na wózku inwalidzkim.

Podsumowaniem zawodów  było uroczyste wręczenie wszystkim uczestnikom medali oraz upominków. Oprócz udziału w  zawodach,  uczestnicy mieli okazję wziąć udział
w różnorodnych zabawach plastycznych, manipulacyjnych zorganizowanych w ramach „Wioski Olimpijskiej”.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności