Podsumowanie realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego „Między nami – kolegami”

Drodzy Uczniowie!

Za nami dwa lata szkolne, w których podczas zajęć z wychowawcą, zajęć świetlicowych, lekcji języka polskiego, wychowania do życia w rodzinie oraz terapii psychologicznej i pedagogicznej realizowaliście założenie programu edukacyjno-profilaktycznego „Między nami – kolegami”. W czasie różnych zajęć wykonywaliście zadania, podczas których:

  • Odpowiadaliście na pytanie, kim jest kolega i koleżanka;
  • Mówiliście o relacjach między kolegami oraz koleżankami w szkole i w środowisku domowym;
  • Dowiedzieliście się, co zrobić, gdy koledzy dokuczają;
  • Wypowiadaliście się, za co cenicie swoich kolegów i swoje koleżanki,
  • Uświadomiliście sobie, że należy cały czas nad sobą pracować, aby być dobrym kolegą lub koleżanką;
  • Doszliście do wniosku, że nasza szkoła to miejsce, gdzie spędzacie miło czas z kolegami i koleżankami, wspólnie się uczycie, ale również żartujecie, bawicie się, bierzecie udział w wycieczkach itp.;
  • Braliście udział w konkursach promujących koleżeństwo.

Jestem przekonana, że potraficie docenić skarb, jakim jest posiadanie dobrych kolegów i koleżanek, coraz lepiej radzicie sobie z rozwiązywaniem konfliktów w grupie rówieśniczej oraz wiecie, że bycie dobrym kolegą lub koleżanką to nieustanna praca nad sobą.

Serdecznie dziękuję Wam i wszystkim nauczycielom za owocną współpracę!

Link do prezentacji z efektami waszej pracy – https://drive.google.com/file/d/1xCW39tlIJ-DWvlw02tiV8dEHVD5hmsST/view?usp=sharing

Oprac.: pani Magda Biniak

dav
Napisano w Aktualności

Opcje dostępności