Podsumowanie programu „RAZEM RAŹNIEJ ”

Od 1 września 2021r. do 8 czerwca 2022r. uczniowie klasy 8 bu realizowali program ,,RAZEM RAŹNIEJ”. Celem programu było zintegrowanie klasy po nauce zdalnej. Program realizowano w trakcie zajęć rozwijających kreatywność. W ramach programu zrealizowano zajęcia integracyjne, które uczyły wzajemnej tolerancji, uwrażliwiania na potrzeby drugiego człowieka, wzajemnej pomocy, współpracy i koleżeńskiego wsparcia. Cała idea programu opierała się na atmosferze zaufania, akceptacji i bezpieczeństwa oraz udanych relacjach między rówieśnikami i wychowawcą. W trakcie realizacji uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu, spacerach do parku, a także wyszli na kręgle i do kawiarni. Podsumowanie programu odbyło się 8 czerwca br. na Skansenie Budownictwa Ludowego w Wolsztynie. Podczas pobytu na Skansenie uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką i zadaniami Muzeum Regionalnego w Wolsztynie. Poznali stare zawody, popróbowali sił w ciężkiej pracy kowala oraz dowiedzieli się jak dawno temu mieszkało się na wsi. Najciekawszym elementem wizyty w Skansenie była ,,próba sił”, w efekcie której naszym uczniom udało się wygrać z ogromnym wiatrakiem znajdującym się w Skansenie, którego udało się trochę obrócić. Po tylu wrażeniach apetyt dopisał każdemu, nikt nie odmówił posiłku na łonie natury. Uśmiechów i radość było dużo, a zabawa była wspaniała.

Opracowała: Joanna Patrycja Kaźmierczak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności