Powstanie Wielkopolskie – pamiętamy i czcimy!

Powstanie Wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski. Było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym. Powyższa data jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ od 2021 r. 27 grudnia zostało ustanowione przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę świętem państwowym – Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pamiętajmy również, że w dniu 5 stycznia 1919 r. został wyzwolony Wolsztyn.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego filmu, którym uczciliśmy pamięć bohaterów naszej małej ojczyzny – Wielkopolski. Link: POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

Dziękujemy występującym!

M. Biniak, M. Perz, J. Domagalska, T. Peciak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności