Bezpieczne ferie

Jak co roku, w naszej szkole uczniowie przygotowywali się do nadchodzących ferii. Tym razem ze względu na zagrożenie epidemiologiczne coroczna impreza edukacyjno-profilaktyczna pt.: „Bezpieczne Ferie” przyjęła trochę inną formę. Mając na celu przypomnienie treści związanych z bezpiecznym wypoczynkiem zimowym organizatorzy przygotowali zagadnienia, których treści uczniowie poznawali w ramach bloku tematycznego „Bezpieczne i aktywne ferie” realizowanego od 10 do 15 stycznia 2022 r. Podsumowaniem pracy nad proponowaną tematyką było wykonanie plakatu na wylosowany temat:

 1. Zabawy zimowe.
 2. Sam w domu.
 3. Zimowe sporty dla najmłodszych.
 4. Bezpieczni w sieci.
 5. Zimowe zabawy podwórkowe.
 6. Ulica nie jest do zabawy!
 7. Bezpieczni na kuligu.
 8. Uwaga PRĄD!!!
 9. Bezpieczny rowerzysta.
 10. Apteczka pierwszej pomocy.
 11. Aktywny wypoczynek w czasie ferii.
 12. Spotkanie z nieznajomym.
 13. Gdzie szukać pomocy kiedy się zgubię?
 14. Stop, przejście dla pieszych i inne znaki drogowe które znam.
 15. Numery alarmowe.
 16. Bezpieczni w domu.
 17. Zabawy zimowe bezpieczne i zdrowe.

Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w powierzone im zadanie. Podczas powstawania plakatów dowiedzieliśmy się, że posiadają bardzo dużą wiedzę na temat tego jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Wspólna praca przyniosło uczniom dużo radości i satysfakcji, że mogą pomóc innym poznać zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Chętnie dzielili się wiadomościami z tymi, którzy potrzebują wsparcia w tym zakresie. Powstałe plakaty są bardzo ciekawe i kolorowe, co świadczy o wiedzy i dużej kreatywności naszych uczniów.

Z taką wiedzą i dobrym humorem możemy bezpiecznie rozpocząć czas odpoczynku i zabawy.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH FERII ZIMOWYCH!!!

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności