Projekt edukacyjny „Twórczo, kreatywnie, pomysłowo”

Zajęcia rozwijające kreatywność nie muszą być nudne! Przekonali się o tym uczniowie klasy 6au, realizując w roku szkolnym 2022/2023, projekt „Twórczo, kreatywnie, pomysłowo”.

W trakcie zajęć wykonywali różnorodne prace plastyczno-techniczne, poznali nowe techniki pracy, mieli możliwość kreatywnego działania używając różnorodnych materiałów, pobudzali swoją wyobraźnię, eksperymentowali, zyskali poczucie sprawczości, samodzielności podczas wykonywania swobodnych prac. Przełamywali bariery sensoryczne w zakresie dotyku, wzroku i zapachu. Różnorodność wykonywanych prac dała możliwość rozwoju inwencji twórczej i osiągnięcia sukcesu uczniom. Ponadto nauczyli się stosowania recyklingu plastycznego.

Uczniowie realizację programu podsumowali wystawą swoich prac.

mgr Monika Rosińska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności