Maj – miesiąc poświęcony Maryi

Maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc, wiosna w pełni, kwitnąca przyroda. W kościele ten piąty miesiąc poświęcony jest Tej, która była najpiękniejszym „kwiatem ziemi”. Faktycznie to Ona jest najpiękniejszym kwiatem, jaki zakwitł ze stworzenia, „różą”, która ukazała się w pełni czasu, gdy Bóg, posyłając swego Syna, obdarzył świat nową wiosną. Jest też zarazem pokorną i dyskretną protagonistką pierwszych kroków chrześcijańskiej wspólnoty: Maryja jest jej duchowym sercem, albowiem sama Jej obecność pośród uczniów jest żywą pamięcią o Panu Jezusie i zadatkiem daru Jego Ducha” – mówił papież. W tym czasie intensywnie modlimy się za wstawiennictwem Maryi, odmawiając Litanię Loretańską. Dlatego też w miesiącu maju uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni do wykonania korony dla Najpiękniejszej z Kobiet. Do tego zadania przystąpili uczniowe i ich rodziny co dało piękne wyniki i prace, które mogliśmy oglądać na naszej gazetce.

Opracowała: mgr Alicja Chmielak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności