„ Przybycie Świętego Mikołaja ”

Dzień 6 grudnia jest ważny dla każdego z nas. Co roku zastanawiamy się, czy byliśmy grzeczni i czy odwiedzi nas Św. Mikołaj. Tego roku rachunek sumienia zrobił również Jasiu i jego siostra Małgosia….
A to wszystko działo się w przedstawieniu pt.: „ Przybycie Świętego Mikołaja .” Całość rozgrywa się w pokoju dziecięcym, w którym śpią Jaś i Małgosia. Chłopiec cały czas zastanawia się, czy zostanie obdarowany prezentami. Mama i siostra Małgosia przypominają chłopcu, jak zachowywał się w tym roku – wciąż bałaganił, nie sprzątał pokoju i cały czas dokuczał siostrze. Mętlik w głowie robi Jasiowi Diabeł, który mówi mu, że wcale nie trzeba słuchać mamy i niech się nie martwi, może on mu dać prezent. Na szczęście pojawia się też i Anioł, który sprowadza chłopca na właściwą drogę. Jaś przeprasza i obiecuję poprawę. Zmęczone całym dniem dzieci, kładą się spać. W tym czasie nad ziemią czuwa Anioł szukający grzecznych dzieci i Śnieżynka, która rozsyła śniegowe płatki na dom każdej chatki. Nadchodzi kolejny dzień. Dzieci z samego rana modlą się i wspólnie się bawią. Wszystko to w atmosferze zgody i porządku. Cały czas jednak zastanawiają się, czy Mikołaj jednak przybędzie. Nagle przez komin do domu wpada… Mikołaj. Pyta dzieci, jakie były przez cały rok. Jaś  przyznaje się, że był bałaganiarzem i dokuczał Małgosi, jednak obiecuje poprawę. Mikołaj w nagrodę za szczerość obdarowuje prezentami rodzeństwo. Diabeł również postanawia swoją poprawę, stąd i dla niego Mikołaj ma podarunek. Całość kończy się szczęśliwie, w momencie gdy mama woła z kuchni, że upiekła pyszne ciasteczka.
Aktorami w przedstawieniu byli nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie, natomiast pyszne ciasteczka dla wszystkich uczniów naszej szkoły upiekła klasa 5 au szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym z wychowawcą p. Anną Kryś.

Uczniowie mięli nie tylko okazję podziwiać występ nauczycieli naszej szkoły. W tym dniu również gościliśmy wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie. Młodzież przybyła do nas by wystawić bajkę pt. „ Kopciuszek”. Nad całością czuwała pani Małgorzata Konieczna – nauczyciel z ZSZ w Wolsztynie.

Na koniec Mikołaj przywitał się z każdym z uczniów z naszej szkoły i rozdał każdemu słodki upominek 🙂
zakupiony przez Stowarzyszenie „ Razem Łatwiej ” oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

To był dzień pełen śmiechu, radości i słodkości 🙂

oprac. mgr A. Kryś i mgr A.M. Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności