REKOLEKCJE ADWENTOWE

W dniach   6 – 7 grudnia odbyły się w naszej szkole rekolekcje Adwentowe.
Wygłosili je dla nas alumni VI roku WSD Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze.

Tematem tegorocznych rozważań były WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ.

Pierwszego dnia poznaliśmy Abrahama i św. Tobiasza, którzy swoim życiem pokazali nam co to znaczy żyć w wierze i nadziei.

O wierze i nadziei dowiedzieliśmy się pierwszego dnia rekolekcji. Był również czas na obejrzenie filmu o Abrahamie i spotkanie z Mikołajem.

Drugiego dnia spotkaliśmy się z Panem Jezusem w sakramencie Spowiedzi św. a potem podczas Mszy św. Kleryk Dominik, podczas kazania wytłumaczył nam, że przykładem najdoskonalszej Miłości jest dla nas Pan Jezus, który oddał za ludzi swoje życie.

Podczas Mszy św. wszyscy zaangażowaliśmy się w Jej oprawę. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie brali w niej czynny udział.
Dziękujemy p. Alicji Chmielak, p. Ani Białek za przygotowanie Liturgii Słowa, p. Marysi Czepczyńskiej , p. Mateuszowi Wojcieszakowi , p. Ani Kryś, p. Łucji Golczak za muzyczne wsparcie scholi, w której śpiewali uczniowie szkoły podstawowej.   Młodzież starszych klas przeczytała wezwania modlitwy powszechnej a ich młodsi koledzy nieśli dary, które sami przygotowali.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i paniom opiekunkom za opiekę nad dziećmi podczas nauk, zajęć w szkole oraz Spowiedzi i Mszy św.
Życzymy wszystkim aby wspólnie spędzony czas rekolekcji pozostał w nas dając nam wiarę, nadzieję i miłość nie tylko w Święta Bożego Narodzeni ale też każdego dnia nadchodzącego roku.

opracowała mgr Łucja Golczak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności