SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja rozpoczął się radośnie w naszej szkole. Dzieci czekały cały rok na mikołajkowe prezenty i niespodzianki. Jak co roku znakomity gość nie zawiódł naszych uczniów i obdarzył ich upominkami.
W tym szczególnym i radosnym dniu uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie wykonane przez nauczycieli naszej szkoły pt. „ Ratujemy Św. Mikołaja”. W klimat zimowego i świątecznego przedstawienia wprowadziła nas Śnieżynka (Anna Kryś). Przedstawienie opowiadało o przygodach Jasia (Agnieszka Kubacka) i Małgosi (Karolina Krawczyk-Tomiak) oraz o wielkim zmartwieniu, gdyż Mikołaj (Tomasz Peciak) przyszedł chory do dzieci, ponieważ podczas drogi śnieżnej zachorował grypę. Całe szczęście, że Pani Doktor (Maria Czepczyńska) wyleczyła Mikołaja, dzięki wsparciu mamy ( Monika Woźna) i taty (Agnieszka Marta Lehman).Nasze pociechy na początku bardzo się zmartwiły o zdrowie naszego Mikołaja, ale dzięki wspólnej pomocy domowników i Pani Doktor Święty Mikołaj został wyleczony i mógł obdarzyć wszystkich prezentami.
Bardzo ucieszyliśmy się również z gościny wolontariuszy wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie. Młodzież przybyła do nas z bajką pt. „ Zamieszanie wśród bajek” włączając nasze dzieci do wspólnej zabawy.

Bardzo dziękujemy nauczycielom, Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu „Razem Łatwiej” za pomoc w zorganizowaniu dnia pełnego śmiechu i radości. Na twarzach naszych uczniów było widać wielkie wzruszenie i zadowolenie. Żegnając się z dziećmi Św. Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.

oprac. mgr A. Kubacka i mgr A.M. Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności