Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca z inicjatywy Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Nasza szkoła bardzo chętnie przystąpiła do akcji, gdyż w Polsce ponad dziewięćdziesiąt procent społeczeństwa dotknięta jest problemem próchnicy i uważamy, że trzeba wykorzystywać każdą możliwość edukowania szczególnie młodych ludzi w zakresie wyrabiania prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Z prelekcji, którą wygłosiła szkolna pielęgniarka pani Aneta Dudziak, dzieci dowiedziały jak prawidłowo szczotkować zęby, do czego służy nitka dentystyczna, oraz jak ważna jest profilaktyka. Dzieciom bardzo spodobały się także przedstawione filmy „Dr. Ząbek” oraz „Legendy Zębolandii”, które w zabawny sposób przedstawiły zagadnienia związane z utrzymaniem higieny jamy ustnej. Na zakończenie uczestnicy wykładu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy akcji pragną podziękować lekarzowi stomatologii pani Annie Augustyńskiej- Rabiega za udostępnienie materiałów promocyjnych.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności