„ Tańczę, bo lubię” – koniec….

I dobrnęliśmy do końca… realizując program edukacyjno – wychowawczy „Tańczę, bo lubię”.

W miesiącu marcu  mieliśmy za zadanie nauczyć się prostych tańców integracyjnych. Nie było łatwo. Poruszaliśmy się w marszu, biegu, podskokach, po obwodzie koła, w różnych kierunkach i w przestrzeni, realizowaliśmy tematy i wartości rytmiczne za pomocą klaskania, tupania, pstrykania, reagowaliśmy ruchem na zmiany charakteru muzyki, odtwarzaliśmy różnorodne wzory rytmiczne, ułatwiające prawidłowe reagowanie ruchem ciała na zmiany w muzyce. Jednak głównym tematem były tańce integracyjne, stąd doskonaliliśmy poruszanie się w parze, uczyliśmy się wzajemnej akceptacji i współpracy. Udało się 🙂


Miesiąc kwiecień minął nam bardzo szybko, gdyż utrwalaliśmy zabawy, tańce poznane podczas zajęć tanecznych. A ponieważ „ wszystko co znane, sprawia nam największą frajdę ”, było miło i wesoło.

Gratuluję uczniom biorącym udział w realizacji programu edukacyjno – wychowawczego „ Tańczę, bo lubię ” zaangażowania, wytrwałości oraz życzę dalszych sukcesów tanecznych.

Opracowała: mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności