Warsztaty Wolontariackie

W poniedziałek 21 lutego 2016 r. Wielkoduchy i Wolontariat z klasą gościli wyjątkowe osoby. Odwiedzili nas Pani Nina i Pan Rysiu ze Stowarzyszenia CREO w Poznaniu.

20160222_111351

000wolontariat_klasa

Na pierwszy ogień poszli uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej. Tematem ich zajęć było marnowanie żywności. Wielkoduchy i inni uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na jakie główne grupy dzieli się nasza żywność i w jaki sposób powinniśmy kontrolować ważność produktów spożywczych, aby były świeże i bezpieczne dla naszego zdrowia. Dowiedzieliśmy się także, ile powinniśmy jeść w ciągu dnia, aby nie marnować jedzenia.

dav

dav

dav

Potem nadeszła chwila na spotkanie Wolontariatu z klasą. Tym razem wolontariusze mieli okazję dowiedzieć się,
z jakimi problemami spotykają się osoby starsze. Uczniowie mogli ubrać specjalne rękawiczki, które imitują trzęsące się ręce przy chorobie Parkinsona. Pani Nina i Pan Rysiu przywieźli ze sobą specjalny kombinezon, który ważył prawie 15kg, aby uczniowie mogli spojrzeć i poczuć na sobie ciężar jaki noszą ze sobą osoby starsze i schorowane. Wolontariusze zaopatrzeni w słuchawki i stopery do uszu odgrywali także scenki, które udowodniły im, jak ciężko porozumieć się, kiedy jeden z rozmówców ma niedosłuch lub nie słyszy nic.

20160222_105051

To była dla naszych wolontariuszy lekcja pokory i cierpliwości. Nasza młodzież doświadczyła na sobie ciekawych zjawisk, które na pewno utkną im w pamięci na długi czas.

Opiekun Wolontariatu z klasą
I. Godula

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności