„W fantastycznej krainie”

28 kwietnia 2016 roku o godzinie 20:30 w sali wystawowej Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pt. ,,W fantastycznej krainie”. Było to podsumowanie ponad dwumiesięcznych przygotowań do wystawy, podczas których uczniowie chętnie i rzetelnie wykonywali zadania im powierzone.

 „Bajka jest dobra na wszystko,.
Na nudę i niepogodę.
Nie możesz wyjść na podwórko?
Wyrusz po żywą wodę!
Weź bułkę – odrastajkę,
Buty siedmiomilowe,
No i czapkę – niewidkę
Koniecznie włóż na głowę.
Przejdź przez zaklęte lustro,
Poznaj magiczne słowa,
Pokonaj złego smoka,
Pozwól się…zaczarować”.

Słowa Ewy Stadtmuller stały się dla uczniów i nauczycieli  inspiracją do stworzenia wystawy przedstawiającej krainy i światy odległe, magiczne miejsca, gdzie  świat realny miesza się z fantastycznym. Krainy pełne cudów i magii czyli bajki, baśnie i fantastyczne książki i filmy, które stanowiły dla uczniów podstawę do wykonywania prac.

Na spotkaniach koła plastycznego i lekcjach plastyki wspólnie z uczniami klas: 6au, 6bu, 6cu, 2 agu, 3 agu i 3 bdu przeżywaliśmy niesamowite przygody, pełne podróży, czarów, smutków i radości kreując miejsca, gdzie wyobraźnia feriami barw rysuje krajobrazy zamorskich i tajemniczych królestw, mórz opływanych na pirackich okrętach i  gęstych puszcz, pełnych nimf, elfów, zaczarowanych lamp, zapomnianych przyjaciół ze starych bajek, latających chłopców, prehistorycznych znajomych i odważnych bohaterów.
01The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 02The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 03The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 04The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Na uroczystość wernisażu przybyli zaproszeni goście: Pani Izabela Bedła, p. o. Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym, Pani Beata Ślebioda, Sekretarz Gminy Wolsztyn oraz Pani Katarzyna Jęczmionka, Kierownik Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. Podczas wernisażu współtwórcy, czyli uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki nagradzające ich trud włożony w przygotowania. Nasi młodzi artyści wystawę wzbogacili również własnymi występami.
Wszyscy mieli okazję oglądać piękne prace zdobiące ściany sali wystawowej oraz zagłosować na obrazy według nich najpiękniejsze. Kartki z głosami wrzucali do specjalnej urny. Wielkich zwycięzców ogłosimy w dniu Święta Szkoły.

05The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 06The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 07The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 08The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 09The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 10The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 11The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 12The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Artyści naszej szkoły tworzyli w oparciu o własny, unikalny styl, bez narzucania konkretnych standardów.
Ich prezentacje mają na celu promować dzieci i młodzież  z naszej szkoły, uzdolnioną plastycznie,  zachęcać do pracy nad swoim talentem, pomagać w budowaniu własnej wartości.

Na sam koniec uczniowie wypróbowali się w konkursie wiedzy o baśniach i bajkach.
Dobre odpowiedzi nagradzane były słodkimi upominkami.
13The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. 14The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.
15The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Ekspozycję można oglądać do końca maja
w Biurze Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.
000The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności