Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie klas IIa i III b pdp wraz z wychowawczyniami  mieli okazję w kwietniu odwiedzić  piękne miasto Wrocław. Wycieczka   rozpoczęła się w „Kolejkowie”, które okazało się wielka makietą gdzie  głównym  motywem  była właśnie kolej. Kolejka ta przejeżdżała  przez różne  krainy. Była tam i główna ulica miasta Wrocławia, stacja PKP w Karpaczu, był widok na Śnieżkę, ale również  gospodarstwo rolne, warsztat samochodowy i wiele innych miejsc. Na makiecie tej znajdowały się liczne postacie ludzi i zwierząt, ukazane w naturalnych sytuacjach dnia codziennego. Najciekawsze było to, że wszystko to co znajdowało się na makiecie było wykonane ręcznie.
Następnie razem z przewodnikiem przeszliśmy rynkiem, podziwiając pięknie odnowione kamienice.
Szukaliśmy też małych mosiężnych krasnali, które stoją w różnych miejscach miasta.
W końcu, po rejsie statkiem, po rzece Odrze, dotarliśmy do głównego punktu programu całej wycieczki – do ZOO. Tam mieliśmy okazję zobaczyć licznie zgromadzone zwierzęta ze wszystkich kontynentów naszej ziemi. Po raz pierwszy też będąc w Afrykarium obserwowaliśmy zwierzęta żyjące w morzu. Były liczne płaszczki, żółw morski, rekiny i ciekawe ryby z jezior afrykańskich.
Cały czas towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, dopisywał dobry humor. Wróciliśmy do Wolsztyna zmęczeni ale pełni nowych wrażeń.

DSCN6754The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. DSCN0258The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. DSCN0221The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. DSCN0148The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności