XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Warszawa 2022

W dniach 3-5 czerwca 2022 roku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W tym wyjątkowym wydarzeniu w ramach programu „Młodzi Sportowcy” wzięli również udział najmłodsi sportowcy Olimpiad Specjalnych z całego kraju. Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-12 lat oraz ich rodziny w świat Olimpiad Specjalnych. W najlepszy możliwy sposób, poprzez zabawę, uczestnicy programu zdobywają nowe umiejętności i poszerzają granice swoich możliwości. W sposób naturalny wzrasta w dzieciach poczucie własnej wartości, uczą się również funkcjonowania w większej grupie.

Podczas Igrzysk w grupie najmłodszych sportowców reprezentujących Olimpiady Specjalne Wielkopolska – Poznań znalazło się 2 uczestników zespołu wczesnego wspomagania rozwoju z naszej szkoły. Nasi sportowcy – Wiktor Knop i Jakub Jan Woś podczas Igrzysk pod okiem kibiców, wspierani przez swoje mamy zaprezentowali zdobyte umiejętności ruchowe biorąc udział w 12 konkurencjach sportowych z elementami między innymi piłki nożnej, lekkoatletyki, koszykówki, kolarstwa. Nasi mali sportowcy byli niezwykle dzielni w swym wysiłku, spisali się na medal, którym zostali oczywiście udekorowani. Prezentem do medalu był piękny plecak.

Gratulujemy serdecznie naszym Młodym Sportowcom 🙂

Po zakończeniu zmagań sportowych nasi uczestnicy mieli również możliwość porozmawiać z policjantami, którzy uwrażliwiali naszych małych sportowców na zachowanie bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zwracali uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Udział w Igrzyskach nie tylko umożliwił naszym dzieciom pierwszy kontakt z zabawą, aktywnością ruchową w tak dużym gronie, ale również dał szansę rodzicom na rozmowy, wymianę doświadczeń i poznanie możliwości swoich pociech.

Opracowała: Agata Małgorzata Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności