Baśnie, bajki, bajeczki – teatrzyk kukiełkowy – „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”

Dnia 6 maja 2022 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Było to kolejne spotkanie w ramach: Baśnie, bajki, bajeczki – teatrzyk kukiełkowy mające na celu prezentowanie literatury dla dzieci, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, aktywne słuchanie, prezentowanie umiejętności uczniów na forum, rozbudzanie ciekawości poznawczej i wyobraźni, aktywizowanie dzieci w zabawach muzyczno-ruchowych, naukę naśladownictwa ruchowego i werbalnego,  rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych.

Swój talent zaprezentował uczeń klasy II – Karol Piskorski, który zaprosił do wysłuchania i wyrecytował  fragment baśni M. Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Po obejrzeniu teatrzyku uczniowie wykazali się swoją wiedzą dotyczącą krasnoludków, wzięli udział w zabawie tropiącej z elementem ćwiczeń logopedycznych „Gdzie jesteś krasnoludku?”, a także w piosence z pokazywaniem  „My jesteśmy krasnoludki” i „Pociąg krasnoludków”.

Na zakończenie imprezy został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Krasnoludki są na świecie”. Zachęcono  uczniów do wzięcia w nim udziału.

Oto efekty:

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności