XVIII REGIONALNE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH WOLSZTYN 2018.

 

Dnia 17 maja 2018 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie odbyły się XVIII Regionalne Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wolsztyn 2018. Organizatorem Igrzysk był Klub Olimpiad Specjalnych „Elfy Wolsztyn” działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Wolsztynie i Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Poznań.
Zaproszonych gości, sportowców i opiekunów przywitała Pani Hanna Strugała – Rozynek Dyrektor naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia igrzysk dokonał Starosta Wolsztyński Pan Janusz Frąckowiak. Na imprezę przyjechało 290 zawodników z 26 klubów Olimpiad Specjalnych z Wielkopolski.
Sportowcy rywalizowali w następujących dyscyplinach: kolarstwie,  kolarstwie trójkołowym i lekkiej atletyce tj. w biegu na 50, 100 i 400 metrów, skoku w dal z miejsca i rozbiegu oraz pchnięcia kulą. Zawodnicy na wózkach startowali w rzucie piłeczką palantową i wyścigu na wózkach na dystansie 25 metrów.
Celem imprezy była popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, podsumowanie efektów szkoleniowych, rehabilitacyjnych uzyskanych w trakcie treningów i zajęć sportowych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, integracja osób niepełnosprawnych intelektualnie ze społeczeństwem oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w powiecie wolsztyńskim.
Mimo niekorzystnej aury pogodowej zawodnikom nie znikał uśmiech z twarzy. Wzajemny doping akceptacja powodowały, że sportowcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w swych konkurencjach. A wszystko to działo się w atmosferze pełnej radości i zdrowej rywalizacji 🙂

    
    

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności