Wycieczka: MOJE LUBUSKIE

Dnia 14 maja 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych; 2 agu, 3 agu, 3 bgu i 3 cgu wraz z wychowawcami i rodzicami wzięli udział w wycieczce do województwa lubuskiego. W ramach projektu Znam swój region mieli okazję zwiedzić:
– Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU),
– zejść do podziemnych fortyfikacji,
– jechać bojowym transporterem opancerzonym (BTR),
– podziwiać zabytki Łagowa Lubuskiego i Łagowskiego Parku Krajobrazowego,
– zwiedzić Zamek Joannitów wraz z wejściem na wieżę zamkową,
– zapoznać się z kompleksem klasztornym i ogrodami w Gościkowie – Paradyżu,
– doświadczyć spotkania ze zwierzętami mieszkającymi na terenie Zoo safari w Mostkach,
– oraz podziwiać pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie.
Przez cały czas trwania wycieczki dopisywała pogoda i nastroje uczestników. Przemiły przewodnik z Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych – pan Ireneusz, przez cały dzień przybliżał nam historię, tradycje i kulturę związaną z odwiedzanymi regionami.

    

    

   

    

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że po wycieczce region lubuski stał się bliższy naszym sercom!

opracowała: mgr Joanna Weiss

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności