XVIII Wojewódzkie Spotkania Grup Kolędniczych

10 stycznia 2017 r. odbyły się XVIII Wojewódzkie Spotkania Grup Kolędniczych szkolnictwa specjalnego, współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie, Parafię Rzymsko- Katolicką p.w. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie oraz Wolsztyński Dom Kultury.
Celem spotkania była rekonstrukcja i kontynuacja obrzędów i zwyczajów związanych tematycznie z okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz wymiana doświadczeń między zespołami.
Uroczystego otwarcia dokonał Wicestarosta Wolsztyński, Piotr Krajewski.

A My przy żłóbku Pana w Wolsztynie zbieramy się co roku…

Przedstawienia o świątecznej tematyce przedstawiły zespoły ze Zbąszynia, Międzychodu, Nowej Soli, Rydzyny, Grońska, Górzna, Brzezia , Poznania i Wolsztyna. Artyści z niecierpliwością i przejęciem czekali na swoje występy, w przygotowanie których włożyli bardzo dużo pracy. Na scenie każdy pokazał to co potrafi najlepiej: jedni odgrywali role, inni śpiewali i grali a jeszcze inni tańczyli. Spotkanie nie miało charakteru konkursowego, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Widownia, na której zasiedli także zaproszeni Goście, Rada Artystyczna oraz Organizatorzy nie szczędziła braw, a nawet owacji na stojąco. Na twarzach publiczności malował się uśmiech i spokój. W trakcie oglądania występów każdy  z nas mógł choć na chwilę przenieść się do wigilijnego stołu, pełnego wzruszeń, kolęd i miłości.

„Kochani, jasełka już się kończą, wspólnie pokłoniliśmy się Panu, zaśpiewaliśmy skocznie.
Teraz cicho odejdziemy, niech Dziecię odpocznie. Lecz nie smućcie się, że trzeba odejść od żłóbeczka, przecież w sercach zabierzemy uśmiech Dzieciąteczka”.

Opracowała: Monika Woźna

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności