Znamy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2017

509628062  13 stycznia 2017 r. poznaliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Tegoroczna, już czwarta, edycja była skierowana do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności mnożenia w pamięci oraz kształtowanie u uczniów umiejętności stosowania obliczeń w konkretnych sytuacjach. Uświadomił uczniom, że obliczenia pamięciowe są przydatna w życiu codziennym.
Podczas konkursu uczniowie kształtowali pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego.
Ze względu na dwuetapowość działań mogli nauczyć się dobrej organizacji pracy, systematyczności, pracowitości i wytrwałości.

Konkurs trwał od 09 – 13 stycznia 2017r. i poprzedzony był treningiem matematycznym.
Już tydzień wcześniej uczniowie wykonali plakaty i gazetki ścienne informujące o konkursie i zachęcające do nauki tabliczki mnożenia. W różnych miejscach pojawiały się nowe działania z zakresu tabliczki mnożenia. Systematycznie zmieniano „Tabliczkowe hasło dnia”.

Każdy uczeń w szkole miał możliwość utrwalenia, że:
Liczby, które mnożymy to: CZYNNIKI
Wynik mnożenia to: ILOCZYN

Podczas pierwszego etapu wszyscy uczniowie pisali test eliminacyjny, który wyłonił finalistów:

FINALIŚCI:

Klasa 4

Oliwia Piotrowska

Bartosz Głuszak

Dawid Leśnik

Klasa 5

Agnieszka Katarzyna Foterek

Wiktoria Ceglarek

Kacper Pacyna

Mateusz Minge

Klasa 6

Natalia Adamczak

Jakub Konieczek

20170112_131747

Podczas FINAŁU uczniowie obliczali działania z zakresu tabliczki mnożenia na stronie  http://learningapps.org/ , http://www.thatquiz.org/pl/ i http://www.epodreczniki.pl/reader/c/120145/v/latest/t/student-canon/m/iJ5dVKLvjf oraz losowali zadanie tekstowe, które musieli rozwiązać.
Podczas finału organizatorkę wspierali gimnazjaliści, a Blanka Budzyń i Krystian Hantsch byli członkami komisji egzaminacyjnej.

Po podsumowaniu wszystkich zdobytych punktów poznaliśmy zwycięzców.

Tytuły Mistrza Klasy uzyskali:
Mistrz Tabliczki Mnożenia Klasy Czwartej: Bartosz Głuszak
Mistrz Tabliczki Mnożenia Klasy Piątej: Kacper Pacyna
Mistrz Tabliczki Mnożenia Klasy Szóstej: Natalia Adamczak

20170113_10045820170116_140137

Tytuł „Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia” uzyskał:
Bartosz Głuszak z klasy 4

20170112_141147 20170113_10064720170113_100458

GRATULUJEMY!!!

13 stycznia na gazetkach matematycznych w szkole i Sali 39 można było poznać wyniki zakończonego konkursu matematycznego, a nowe „tabliczkowe hasło” wymyślił SZKOLNY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA – Bartek 🙂

Opracowali: Blanka Budzyń, Krystian Hantsch
pod kierunkiem nauczycielki matematyki R.M. Brychcy

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności