Zdrowym być

 

W dniu 26 kwietnia uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum Specjalnego nr 4- uczestniczyli w przygotowanej przez Panie Justynę Pernak, Agnieszkę Kubacką, Agnieszkę Haglauer i Karolinę Siwińską imprezie edukacyjnej „Zdrowym być”. Tym razem spotkanie odbywało się pod hasłem „Chcesz być zdrowy – użyj głowy”. Głównym celem spotkania było kształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych u uczniów. Impreza ta przebiegała w luźnej i zabawnej formie. Młodzież maiła do wykonania kilka zadań o tematyce zdrowotnej, których celem było rozwijanie aktywnego i twórczego podejścia do poruszanego problemu.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu Doktora „Zdrówko”, który w bardzo przystępny sposób tłumaczył konieczność spożywania dużej ilości warzyw i owoców, które to produkty mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Doktor „Zdrówko” bardzo spodobał się uczestnikom spotkania i wywołał wiele uśmiechu na ich twarzach.

Na zakończenie i podsumowanie całej imprezy edukacyjnej uczniowie z klas przysposabiających do pracy zaprezentowali przygotowane przez siebie zdrowe dania. Wszyscy mogli skosztować bananowego chlebka, placka z płatków owsianych, twarożku ze szczypiorkiem i warzywnych koreczków. Uczestnicy spotkania  zgodnie ocenili, że zdrowe jedzenie jest dobre!

Mamy nadzieję , że hasło „Chcesz być zdrowy – użyj głowy” nasi uczniowie zapamiętają na długo.

Opr. mgr J. Pernak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności