AKADEMIA KULINARNA „PIRAT PIZZA”

Uczniowie klas 8au, 8cu, 8du w dniu 20 października 2022 roku uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii „Pirat” w Wolsztynie.

Prowadzący warsztaty przedstawił uczniom zasady pracy w kuchni, opowiedział o wykorzystywanych sprzętach i produktach spożywczych. Następnie zachęcił uczniów do wykonania samodzielnie pizzy. Praca uczniów odbywała się w małych grupkach. Ugniatanie ciasta nie należało do łatwego zadania, ale wszyscy poradzili sobie z tym wspaniale. Każdy etap przygotowania pizzy był omawiany, a uczniowie decydowali jakie produkty nakładają na swoją pizzę. Oczekiwanie na upieczenie umilane było anegdotkami kucharskimi. Najprzyjemniejszym etapem pracy okazało się skosztowanie własnoręcznie przygotowanej pizzy. Każdy uczestnik warsztatów został mianowany kucharzem przy pomocy łopaty do pizzy. A jak się wszyscy świetnie przy tym bawili przedstawiają zdjęcia.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności