Andrzejki w naszej szkole

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja.

Środa 29 listopada w naszej szkole przebiegała pod hasłem wróżb, konkursów i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w magiczne miejsce do zabawy. Andrzejki to długo wyczekiwany dzień integrujący młodszych i starszych uczniów we wspólnej zabawie.

Rozpoczęliśmy w magicznie przystrojonej sali. Tajemnicze parasole zwisające z sufitu, ścianka foto z czarodziejem i czarnym kotem, liczne miotły oraz dwie czarownice pilnujące wejść na sale. Nie zabrakło również przygotowanych przez organizatorki 5 stacji aktywności do przejścia m.in. rzut ringiem do kapeluszy, wróżby ,,magiczne kule”, ciasteczka z wróżbą, magiczne kwiatki oraz zabawy z pajęczyną. Po uroczystym powitaniu przez organizatorów, każdy uczestnik otrzymał świecącą bransoletkę i rozpoczęliśmy od integracyjnego tańca, który poprowadziła Ola przebrana za czarnego kota. Kolejnym punktem zabawy były magiczne eksperymenty, które zostały przeprowadzone z udziałem chętnych uczniów. Tym razem sprawdziliśmy jeszcze siły naszych uczniów w zabawie z Piniatą, z której w finalnym momencie wysypały się cukierki, a chętnych do ich zbierania było wielu. Każdy z uczestników zaliczył wszystkie przygotowane stacje z wróżbami i zadaniami do wykonania. W końcu rozpoczęła się długo wyczekiwana zabawa przy ulubionej muzyce. Nie mogło zabraknąć również konkursów m. in. owijanie na czas papierem toaletowym w mumię czy rozpoznawania tytułu piosenki po odsłuchania jej fragmentu.

Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki wraz ze swoimi opiekunami. Uśmiech i radość na twarzach uczestników ukazywała zadowolenie i przyjemność z zabawy. A na koniec wszyscy głośno oświadczyli, że bardzo im się podobało i z utęsknieniem czekają już na kolejną andrzejkową imprezę. Oczywiście nie zabrakło słodkości na pożegnanie dla każdego. No cóż, dla tak wspaniałych uczniów warto pomyśleć czym wywołać uśmiech za rok na kolejnej zabawie andrzejkowej.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Organizatorzy

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności