APEL Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Być Polakiem – to przede wszystkim mieć honor.
Chodzić do niemieckiej czy rosyjskiej szkoły,
Ale w domu uczyć się języka polskiego i historii.
A historię Polska miała piękną.
Być Polakiem – to znaczyło
Nie tylko marzyć o wolnej Polsce,
Ale walczyć o nią, a często i oddać życie.
I szli żołnierze na śmierć dla nas,
Byśmy mieli dziś wolny kraj.

9 listopada o godz. 11.00 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć przygotowane przez klasę 6, 7/8 i 3g przedstawienie oraz włączyć się w akcję bicia Rekordu dla Niepodległej.
W czasie przedstawienia Dominika, Dżesika, Dawid i Hubert odegrali scenę, w której rozprawiali o tym, jakie były dzieje Polski w czasach trudnych zaborów i jak wyglądały starania naszych przodków o odzyskanie Niepodległości. Przedstawili najważniejsze symbole naszego kraju i wskazali na najważniejsze cechy nas, Polaków. Uczniowie klasy 6 recytowali pięknie wiersze, które opisują piękno naszego państwa oraz męstwo i poświęcenie wszystkich ludzi poległych w obronie kraju. Uczniowie klas 1-3 przypomnieli sylwetki znanych Polaków, którzy aktywnie walczyli o wolność Polski.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim aktorom biorącym udział
w przedstawieniu oraz pogratulowała wszystkim uczniom bardzo dobrej znajomości hymnu państwowego.

opracowali: uczniowie klasy 3g
pod kierunkiem p. I. Goduli

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności