Dzień Młodego Sportowca

24 maja 2022 roku na boisku szkolnym ZSS w Wolsztynie odbyła się impreza sportowa pt.: „DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA”, której celem było zachęcanie do aktywności ruchowej, zabaw na świeżym powietrzu oraz uprawiania sportu. Młodzi sportowcy – uczestnicy zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w towarzystwie terapeutów i rodziców aktywnie spędzili czas promując zdrowy styl życia. W tym dniu dzieci miały okazję do zaprezentowania i sprawdzenia swoich umiejętności pokonując osiem konkurencji sportowych:

  • wciąganie liną kosza do góry,
  • slalom z przeszkodami,
  • rzuty do balona, piłki na sznurku,
  • tor przeszkód,
  • zaczepianie na sznurku klamerek stojąc na poduszce rehabilitacyjnej,
  • łowienie ryb dużych i małych,
  • ułożenie różnych wież,
  • zgadul – zgadula.

Ponadto wszyscy wspólnie bawili się ze spadochronami, mydlanymi bańkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się robione dzieciom tatuaże.

Dzień był pełen energii, uśmiechu, radości 🙂

Na zakończenie imprezy wszyscy młodzi sportowcy otrzymali medal oraz prezent przekazany z Oddziału Olimpiad Specjalnych Wielkopolska Poznań.

organizatorzy: Agata Małgorzata Matysik, Danuta Birk

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności