Dzień Ziemi 2021 w naszej szkole

22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. (w Polsce od 1990 r.). Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności
za Ziemię. Dzień Ziemi stał się początkiem ruchów ekologicznych na światową skalę – to największy ruch na rzecz ochrony naszej planety. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

W ramach przygotowań do obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, uczniowie przygotowali prace, dzięki którym postarali się zobrazować, jak potrafią w własnych domach segregować odpady lub ponownie je wykorzystywać. W wyniku recyklingu plastikowych nakrętek zostały przygotowane różnorodne prace plastyczno-techniczne, na których zobrazowano niektóre elementy przyrody. Część uczniów także podjęła się przygotowania pracy pisemnej! Świetnie sobie poradzili!

Galeria prac naszych uczniów:

https://docs.google.com/presentation/d/1CcyvLJpMApfqALw7uFmUGo3krI_IDvBiC4GPjAnJ-UM/edit?usp=sharing

Przygotowaliśmy dla Was także inne zadania interaktywne, które możecie wykonać samodzielnie:

Pamiętajcie, Wy też możecie być „eko”

  • Myjąc zęby zakręcaj wodę.
  • Prawidłowo segreguj odpady.
  • Korzystaj z dwóch stron kartek papieru.
  • Zbieraj plastikowe nakrętki, można je oddawać na specjalnie przygotowane zbiórki.
  • Zużyte baterie wyrzucaj tylko do specjalnie w tym celu przygotowanych koszy.
  • Sprawdź, czy w domu niepotrzebnie jest włączone światło i wyłączaj je.
  • Zbieraj deszczówkę i podlewaj nią kwiaty.

Opr. I. Godula, P. Szmyt, M. Rosińska, D. Wojtkowiak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności