„ Jestem aktywny, jestem FIT ”

Dnia 31.10.2017 r. uczniowie klas I – III Przysposabiających do Pracy zebrali się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w pogadance na temat „ Dlaczego ruch jest tak ważny dla zdrowia?”, w ramach realizowanego programu edukacyjno – profilaktycznego „ Jestem aktywny, jestem FIT .”

DLACZEGO RUCH JEST TAK WAŻNY DLA ZDROWIA -PREZENTACJA

Wspólnie zastanowiliśmy się nad pozytywnym wpływem ruchu dla naszego zdrowia, jak i nad konsekwencjami nadmiernej aktywności, czyli przetrenowaniu. Uczniowie utrwalili sobie podstawowe wiadomości na temat umiejętności motorycznych tj. wytrzymałość, gibkość, skoczność, szybkość, siłę, nie tylko w teorii ale i w praktyce. Chętne osoby mogły spróbować treningu wytrzymałościowego, sprawdzić swoją gibkość, siłę, skoczność czy też szybkość.

 

Przedyskutowaliśmy również, w jakich dyscyplinach sportowych te umiejętności motoryczne są najbardziej potrzebne. Całość zakończyliśmy wspólną i bezpieczną dla każdego gimnastyką przy muzyce 🙂

oprac. mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności