Uczniowie szkoły podstawowej z wielką przyjemnością podczas różnych zajęć przy wsparciu nauczycieli korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Oto kilka sposobów wykorzystania nowych pomocy dydaktycznych:
- Uczniowie klasy 8bu podczas zajęć kulinarnych realizowanych w ramach zajęć rozwijających kreatywność obsługiwali zgodnie z instrukcją i pomocą nauczyciela, pani Joanny Kaźmierczak, narzędzia takie, jak: tarki, deski do krojenia, noże, garnki, miarki oraz sprzęty AGD – kuchenkę indukcyjną i piekarnik. Dzielni „kucharze” przygotowali według przepisu i instrukcji nauczyciela ryż zapiekany
z jabłkami.
- Podczas innych zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy 8bu przy wsparciu wychowawcy wykonywali jesienne grzybki. Wykonywali je z pomalowanych elementów wytłaczanki do jaj oraz patyków z zastosowaniem pistoletu i kleju na gorąco. W efekcie końcowym powstały piękne jesienne dekoracje.
- Pani Anna Białek w ramach zajęć rewalidacyjnych – reedukacji zachęciła swoich uczniów z klasy 6bu do wykonania z użyciem długopisu 3D darów jesieni.
- Również uczniowie klasy 1/2a w ramach edukacji wczesnoszkolnej skorzystali ze akcesoriów kuchennych (deski do krojenia, noże, miski itp.) i przy wsparciu pani Eli Hruświckiej wykonali przepyszną sałatkę owocową.
- Bartek Różycki z klasy 6cu pod nadzorem pani Alicji Chmielak z wykorzystaniem pistoletu i kleju na gorąco wykonał elementy dekoracji do inscenizacji „Rzepka na wesoło” na apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za wspaniałe przykłady wykorzystania zakupionego sprzętu
Wkrótce pokażemy kolejną relację z naszych szkolnych „eksperymentów”
w „Laboratorium Przyszłości”
Oprac.: koordynator programu – Magdalena Biniak