„Laboratoria Przyszłości” w marcowych przedsięwzięciach

Miesiąc marzec wszystkim kojarzy się z Dniem Kobiet, nadchodzącą wiosną, Wielkanocą i ogólnie budzącą się do życia przyrodą, słońcem i wieloma kolorami. I to właśnie w marcu w naszej szkole mogliśmy poczuć wiosenne ciepło nie tylko podczas imprez i konkursów szkolnych, ale również na twarzach i w sercach uczniów oraz nauczycieli. Dzięki wykorzystaniu możliwości zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętów intensywniej poczuliśmy klimat różnych marcowych szkolnych przedsięwzięć. Oto kilka z nich:

  • Uczniowie z kl. 4/5a oraz 6a przy wsparciu pani Alicji Chmielak na lekcjach religii wykonali piękne, barwne i oryginalne palmy wielkanocne, które z radością rozdali pracownikom szkoły. Uczniowie sprawnie korzystali z różnych tekstyliów, bibuły i pistoletu do kleju na gorąco.
  • Kinga z kl. 7a pod czujnym okiem pań ze świetlicy szkolnej – Anny Hauser oraz Katarzyny Pospiech znakomicie poradziła sobie z użyciem żelazka, którym pięknie wyprasowała tkaninę będącą elementem dekoracji na apelu z okazji Dnia Kobiet.
  • Podczas apelu z okazji święta wszystkich Pań w dn. 8 marca pan Tomasz Peciak wzmocnił i usprawnił dźwiękowy przekaz przedstawienia dzięki zastosowaniu mikrofonów bezprzewodowych.
  • Antonina z kl. 6b na zajęciach z wychowawcą przy wsparciu pani Magdy Biniak wykonała obrazek z zajączkiem na szkolny konkurs plastyczno-techniczny „Wielkanocna ozdoba”. Skorzystała z pistoletu do kleju na gorąco.

Zachęcam wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej do „chwalenia się” zajęciami z LP!

Oprac.: Magdalena Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności