MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – Biblioteka łączy nas

Październik jest od wielu lat Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku także nasza biblioteka włączyła się w propagowanie tej idei. Hasło przewodnie tegorocznego miesiąca to „Biblioteka łączy nas”, co bardzo odzwierciedla charakter naszej szkolnej biblioteki. Już pod koniec września na gazetce szkolnej pojawiły się informacje o tym, co nas czeka w październiku, a więc konkursy, wypożyczenia z niespodzianką, lekcje biblioteczne. Kto odwiedził bibliotekę, mógł zobaczyć jej odświętny wystrój. Pojawiły się kolorowe balony i inne elementy upiększające to szkolne pomieszczenie. Wiele klas skorzystało z zaproszenia na zajęcia biblioteczne, które odbyły się nie tylko w jej głównej siedzibie, ale także w sali 33, 30 i 19 – wszystko to zależało od możliwości, najważniejszych w bibliotece, czytelników. Podczas tych zajęć uczniowie poznali pracę bibliotekarza „od podszewki”. Przeglądali kroniki szkolne, rozmawiali z Panią Anią Białek na temat roli biblioteki i książek w życiu człowieka i oczywiście wypożyczali książki do poczytania, szczególnie nowości, zakupione w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Trzeba dodać, że do każdej książki wypożyczonej w październiku uczniowie, otrzymywali małą niespodziankę w postaci zakładki do książki.

 W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się także 3 konkursy dla uczniów naszej szkoły. Zostały one podsumowane na gazetce szkolnej, na górnym korytarzu, a zwycięzcy, w dniu 9 listopada 2017 r. z rąk Pani Dyrektor mgr Hanny Ewy Strugały-Rozynek i Pani bibliotekarki Anny Białek otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Komisja konkursowa w składzie panie: Anna Białek, Marta Stebelska i Katarzyna Pospiech, po przejrzeniu wszystkich prac konkursowych i burzliwych obradach zdecydowały, że zwycięzcami w ramach poszczególnych konkursów zostali:

„Ilustracja do mojej ulubionej książki” (dla uczniów ze szkoły podstawowej)

 1. miejsce – Weronika Kowalec
 2. miejsce – Sebastian Halasz
 3. miejsce – Marcin Olech

„Żeby się czytać chciało, zrób zakładkę wspaniałą” (dla uczniów z gimnazjum)

 1. miejsce – Kornelia Kwaczyńska
 2. miejsce – Mateusz Hoffmann
 3. miejsce – Seweryn Lewandowski

 „Exlibris – znak własności biblioteki” (dla uczniów ze szkoły przysposabiającej do pracy)

 1. miejsce – Patrycja Szajkowska
 2. miejsce – Dariusz Kuśnierz
 3. miejsce – Angelika Napierała
  Wyróżnienie – Iwona Przybyła


Dziękuję Wszystkim za udział w Miesiącu Bibliotek Szkolnych,
zapraszam do odwiedzania i korzystania ze szkolnej biblioteki.

mgr Anna Białek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności