„Rekolekcje to są takie lekcje, gdzie duży i mały, uczy się być doskonały”

Czas Adwentu to czas na przygotowanie się do jak najlepszego powitania Bożej Dzieciny. Do każdych narodzin szykujemy swój dom, by jak najgodniej uczcić to niezwykle ważne dla nas wydarzenie. I tak też jest z powitaniem narodzin Jezusa Chrystusa. Szykujemy swoją duszę, by godnie przywitać narodziny Zbawiciela. Pomocą w tym przygotowaniu są rekolekcje adwentowe, które pomogły znaleźć drogę do rozwiązania naszych codziennych problemów, tak by z czystym sercem przywitać Bożą Dziecinę. W dniach od 13-15 grudnia 2023 roku, w naszej szkole odbyły się rekolekcje pod hasłem: „Czekamy na…”, które poprowadziła wspaniała piątka Ojców Oblatów z Obry. Przez 3 dni uczniowie przychodzili do kościoła na animacje rekolekcyjne, do których aktywnie włączani byli uczniowie. Kontynuacją tego, co działo się w kościele były zadania, które uczniowie wykonywali w szkole. Był też czas na odzyskanie czystości duszy w sakramencie spowiedzi. Uwieńczeniem tych szczególnych „lekcji” była Eucharystia w ostatnim dniu. Dziękujemy na pierwszym miejscu Panu Bogu za ten czas zatrzymania w coraz szybszym tempie życia, oraz tym którzy umożliwili nam je przeżywać Ks. Kanonikowi S. Majchrzakowi, Dyrekcji, nauczycielom no i przede wszystkim Ojcom Oblatom.

Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, niech wszystkie troski i smutki, cierpienie i ból zapomną o Tobie, a pokój, radość, miłość i nadzieja pamiętają o Tobie.

Opracowała: A. Chmielak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności