SPOKOJNA SZKOŁA

Czym jest przyjaźń? Jak ważna jest ona w życiu człowieka? Co zrobić, aby być dobrym przyjacielem? To pytania, na które starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 6. W ramach programu „Spokojna szkoła” rozmawiali o przyjaźni na języku polskim.

Szóstolasiści zapoznali się z fragmentem utworu pt. „Mały Książę” Aintone’a de Saint Exupèry’ego. Rozmowa lisa z Małym Księciem stała się punktem wyjścia do refleksji na temat tego, jak ważnym i odpowiedzialnym zadaniem jest posiadanie przyjaciela i jak wiele czasu i uwagi trzeba temu poświęcić. Następnie każdy z uczniów samodzielnie wykonał portret i napisał charakterystykę najbliższej osoby.

Podsumowaniem rozważań było wspólne wykonanie plakatu na którym wypisane zostały cechy dobrego przyjaciela.

Dzięki tym zadaniom uczniowie przekonali się, jak cennym darem jest przyjaźń i jak wiele można dzięki niej zyskać.

Oprac. K. Marciniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności