Szkolny Mistrz Obliczeń 2019

22 lutego 2019r. poznaliśmy Szkolnego Mistrza Obliczeń.
Mistrzowski tytuł zdobył Hubert Kopydłowski.

Był to już ostatni konkurs matematyczny adresowany do gimnazjalistów. Zadania konkursowe sprawdzały umiejętności uczniów w zakresie obliczeń z wykorzystaniem czterech działań arytmetycznych. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności obliczeń w pamięci oraz kształtowanie u uczniów umiejętności stosowania ich w konkretnych sytuacjach. Gimnazjaliści mieli okazję przekonać się, że obliczenia pamięciowe są przydatne w życiu codziennym. Podczas konkursu uczestnicy kształtowali pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego i rozwijali w sobie ducha rywalizacji. Ze względu na dwuetapowość działań mogli nauczyć się dobrej organizacji pracy, systematyczności, pracowitości i wytrwałości. Konkurs trwał od 18 – 22 lutego 2019r. i poprzedzony był treningiem matematycznym oraz ćwiczeniami utrwalającymi nazwy liczb w działaniach:

Podczas pierwszego etapu wszyscy gimnazjaliści pisali test eliminacyjny,
który wyłonił finalistów.

Do finału mogli zgłosić się również finaliści konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia z klas 7-8.

FINALIŚCI:

KLASA 3
Aleksandra Milena Olszewska
Hubert Kopydłowski
Dawid Wittchen
Edmund Mieczysław Szczeciński
KLASA 8
Natalia Adamczak
Dżesika Hantsch

 Podczas FINAŁU uczniowie obliczali działania z zakresu tabliczki mnożenia na stronie  http://learningapps.org/ , http://www.thatquiz.org/pl/
oraz losowali działania z tabliczki mnożenia i zadanie tekstowe, które musieli rozwiązać.

Po podsumowaniu wszystkich zdobytych punktów wyłonieni zostali zwycięzcy:
Szkolny Mistrz Obliczeń 2019 zdobył: Hubert Kopydłowski z klasy 3g
I Wicemistrz Obliczeń 2019 zdobyła: Aleksandra Milena Olszewska z klasy 3g
II Wicemistrz Obliczeń 2019 zdobyła: Dżesika Hantsch z klasy 8 sp

  

W trakcie tygodnia konkursowego ustanawiany był również rekord obliczeń na czas.

Każdy chętny uczeń mógł podjąć próbę obliczania iloczynów i ilorazów liczb w ciągu minuty. W tym celu wykorzystana została strona: https://www.thatquiz.org/pl-1/matematyka/arytmetyka/ . Rekordzistą szkoły  w obliczaniu iloczynów i ilorazów na czas z wynikiem 20p./1 min. Został: Hubert Kopydłowski z klasy 3g

GRATULUJEMY!

Opracowała: R.M. Brychcy-nauczycielka matematyki

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności