,,UPOMINKI DLA SENIORÓW” – podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu

W dniu 22 stycznia 2024 r. zakończyła się akcja Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Upominki dla seniorów”. Celem akcji było wywołanie radości i uśmiechu na twarzach mieszkańców Wolsztyńskiego Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Zadaniem uczestników było przygotowanie i ozdobienie podkładek pod kubek dla każdego mieszkańca, czyli 78 pań i 4 panów. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję. Wraz ze wspaniałymi uczniami oraz wolontariuszami Kingą, Julią i Waldkiem udało się ładnie zapakować przygotowane upominki, a następnie spakować wszystko w 2 kartony.

Prezenty dostarczyliśmy do Domu Pomocy Społecznej. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy bardzo miło powitani i zaproszeni do sali, w której czekały na nas już mieszkanki. Jakub, przedstawiciel uczniów, zabrał się do obdarowywania zgromadzonych seniorek, a w podziękowaniu otrzymał wiele pochwał i uśmiechów za pięknie przygotowane podarunki.

Panie terapeutki bardzo dziękowały za tak wspaniałą akcję zorganizowaną przez naszą szkołę. Oczywiście zapewniliśmy, że nadal będziemy pamiętać o nich, kontynuować współpracę i odwiedzać mieszkańców.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom o wielkim sercu. Wasze wsparcie i pomoc nie tylko spowodowały, że akcja zakończyła się sukcesem, ale również po raz kolejny pokazaliśmy, jak wiele razem potrafimy zrobić dla innych. Nasi uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, uczyli się empatii i bezinteresownej pomocy osobom starszym w naszej społeczności lokalnej. Wasza gotowość do podjęcia wyzwań i pozytywne podejście są prawdziwym wzorem dla wszystkich – JESTEŚCIE WSPANIALI.

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

Oprac.: Joanna Kaźmierczak – koordynator akcji w ZSS w Wolsztynie

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności