Wycieczka do Poznania

Z okazji Dnia dziecka wychowawczynie klas Ia, IIa i IIIa szkoły specjalnej przysposabiających do pracy zorganizowały dla swoich uczniów wycieczkę do Poznania.
Do stolicy wielkopolski udaliśmy się 3 czerwca. Na początek wycieczka rozpoczęła się od odwiedzin
w „DOBREJ” kawiarni, która jest prowadzona przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Wypiliśmy tam pyszną kawę, do której podano nam ciasto marchewkowe, następnie wzmocniliśmy się jajecznicą i ciemnym chlebem. Wszystkie te produkty były na miejscu przygotowywane przez pracowników kawiarni. Osoby, które nas obsługiwały opowiedziały nam też na jakich zasadach działa kawiarnia i co należy do ich codziennych obowiązków. Było tam bardo przyjemnie i jeżeli będziemy w okolicy na pewno odwiedzimy to miejsce jeszcze raz.
Następnie poszliśmy na Wzgórze Przemysława w okolicy starego miasta, gdzie w podziemiach kościoła znajduje się Makieta Dawnego Poznania. Dowiedzieliśmy się tam jak powstawało miasto, jak się rozbudowywało i jakie koleje losu spotykały jej mieszkańców na przestrzeni wieków.
Poznaliśmy wiele ciekawych faktów z historii stolicy naszego regionu.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w „Rogalowym” muzeum. Prowadzący, zabawną gwarą poznańską przedstawili nam historię Rogali Marcińskich, ukazali cały proces powstawania tych słodkości. Na koniec mieliśmy okazję również je posmakować.
Cały wyjazd był bardzo ciekawy i udany. Prezent na Dzień Dziecka był strzałem w dziesiątkę!!!
DSCN1586The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. DSCN1594The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. DSCN1599The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. DSCN1608The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

 

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności