XIX REGIONALNE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH WOLSZTYN 2019

Dnia 23 maja 2019 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie odbyły się XIX Regionalne Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wolsztyn 2019. Organizatorem Igrzysk był Klub Olimpiad Specjalnych „Elfy Wolsztyn” działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Wolsztynie i Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Poznań. Zaproszonych gości, sportowców i opiekunów przywitała Pani Hanna Strugała – Rozynek Dyrektor naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia igrzysk dokonał starosta wolsztyński Pan Jacek Skrobisz. Na imprezę przyjechało 250 zawodników z 18 klubów Olimpiad Specjalnych z Wielkopolski. Celem imprezy była popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, podsumowanie efektów szkoleniowych, rehabilitacyjnych uzyskanych w trakcie treningów i zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, integracja osób niepełnosprawnych intelektualnie ze społeczeństwem oraz rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w powiecie wolsztyńskim.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności