„ Zachowaj równo – wagę ”

„ Trzymaj formę ”

Dnia 01 marca 2019r. uczniowie klas I – III przysposabiających do pracy, klasy 7/8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum zebrali się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczestniczyć w zajęciach. Celem spotkania było poznanie ciekawej formy aktywności fizycznej, innej niż na lekcji wychowania fizycznego. A to wszystko było możliwe, dzięki uprzejmości pani instruktor Ewy, która przeprowadziła zajęcia JOGI. Na wstępie uczniowie wysłuchali o zaletach uprawiania Jogi, o pozycjach Jogi, jej filozofii i elementach właściwego treningu. Chwilę potem już nie było tak łatwo. Część praktyczna była zdecydowanie trudniejsza. Wymagała łączenia ćwiczeń fizycznych z prawidłowym oddechem, powolnego, opanowanego wykonywania ruchów, a także dużego skupienia. Były ćwiczenia w staniu, siadzie, przysiadzie, leżeniu przodem, leżeniu tyłem. I udało się. Każdy w skupieniu podążał za panią Ewą. Nikt nie poddał się wcześniej. Wszyscy wytrwali do końca, całe 60 min.
Wielkie brawa dla uczniów za zaangażowanie, kondycję i wytrwałość.
A może… zaczniemy uprawiać Jogę w domu.opracowała mgr A. Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności