„Zachowaj równo – wagę”

Dnia 17.10.2018 r. uczniowie klas I – III Przysposabiających do Pracy zebrali się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w pogadance na temat „ Dlaczego ruch jest tak ważny dla naszego zdrowia?” w ramach realizowanego programu edukacyjno – profilaktycznego „Zachowaj równo – wagę.” Wspólnie przypomnieliśmy sobie definicję ruchu, jak i jego pozytywny wpływ dla naszego zdrowia. Następnie uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści niesie za sobą dbanie o prawidłową postawę ciała. Ostatnim zagadnieniem, które poruszyliśmy podczas spotkania było poznanie zasad, które warunkują zapobieganie powstawaniu wad postawy, jak i pogłębianiu się wad już istniejących – tzw. klucz do profilaktyki wad postawy.

Dlaczego ruch jest tak ważny dla naszego zdrowia- zapobieganie otyłości jako profilaktyka wad postawy

Nie zabrakło też i części aktywnej. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Każda z nich losowała ćwiczenie do wykonania dla drużyny przeciwnej. Było aktywnie i wesoło 🙂Warto też wspomnieć, że nasze działania w ramach programu to także dbanie o racjonalne i zdrowe odżywianie. I tak np. klasa 2a pdp przygotowała z p. Aldoną na zajęciach pyszne vege burgery z soczewicy i jaglanki. Było smacznie i zdrowo 🙂

 

 

opracowała: mgr A. Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności